Video seminaras: Lekt. Igoris Opriško: Skaitmeninių technologijų poveikis sveikatai
44.99 €
Trukmė: 1 val. 10 min.
Ar kada nors susimąstėte, kokį poveikį informacinės technologijos turi sveikatai? Kas vyksta vaikų smegenimis ir jų vystymusi, kai jie patenka į informacinio pasaulio gniaužtus? Su kokiomis rizikomis susiduria suaugusieji, iškeitę gyvą bendravimą į virtualų?
Seminare nagrinėjamos temos apima informacinių technologijų poveikį, biosocialinius efektus, adaptacijos kainą, naująją atranką (kaip žmonės priima sprendimus) bei pateikiamos rekomendacijos, kaip išlikti žmogumi šiuolaikiniame technologijų pasaulyje.
Seminaro tikslas - atskleisti žiūrovui nematomą ir nejaučiamą žalingą informacinių technologijų poveikį psichinei ir somatinei (fizinei) suaugusiojo ir vaiko sveikatai. Lėtiniai pasikeitimai, kurie vyksta smegenų veikloje, dažnai turi negrįžtamą regresinį efektą – pavyzdžiui, vaikams dėl dažno planšetinių kompiuterių naudojimo sutrinka pilnavertė plaštakos motorika, jaunimas negeba užmegzti ir vystyti socialinių ryšių, suaugusiems, kurie didžiąją dalį dienos praleidžia virtualiame pasaulyje, išsivysto perdėtų lūkesčių sindromas. Seminare pateikiama informacija leis kiekvienam nustatyti optimalų informacinių technologijų naudojimo kiekį, siekiant sumažint žalą sveikatai.
Apie lektorių:
Igoris Opriško – visuomenės sveikatos specialistas (Lietuvos Sporto Universitetas, fizinis - aktyvumas ir visuomenės sveikata), inžinierius-statybininkas (VISI), sveikatos technologas (2020 m.), ryodoraku funkcinės diagnostikos ekspertas (2020 m,), asmeninis treneris bei asmeninis sveikatinimo konsultantas (2018 m.), dėstytojas – lektorius (Holistinio Ugdymo Institutas, modulis holistinės sveikatos technologijos). Specializacijos sritys - somatinės (fizinės) sveikatos lygio vertinimas, kompleksinių sveikatinimo programų sudarymas ir konsultavimas sveikatinimo klausimais. Jis yra aktyvus holistinės sveikatos modelio šalininkas, todėl nuolat kelia kvalifikaciją dalyvaudamas, skaitydamas pranešimus konferencijose ir forumuose sveikatinimo temomis, domisi natūralios ir papildomos medicinos naujovėmis, diagnostikos sprendimais.
Jis taip pat aktyvus sveikatinimo projektų dalyvis, skatinantis visuomenėje ne tik holistinį požiūrį į sveikatą, bet ir akcentuojantis fizinį aktyvumą. Šiais metais, bendradarbiaujant su Kultūrizmo akademija, sukūrė projektą kanale Youtube „Kūno lavinimo modulis“ , skirtą asmenims, kurie nori sportuoti savarankiškai. Sportas, anot Igorio, yra kelias į ilgą gyvenimą – jis ir pats 2018 m. dalyvavo Iron100 Trakai ilgojo nuotolio triatlono varžybose (plaukimas 3,8 km, dviratis 180 km, bėgimas – 42 km maratonas, o 2023 m. per 2 valandas ir 2 minutes įveikė RIMI pusmaratonį.
„Virtualus pasaulis, priešingai nuo realaus, priklauso nuo paslaugos tiekėjų, kurių tikslas - lojalus vartotojas. Sveikatos, moralės klausimai - tai ne jo interesų zona. Skatinamas nuolatinis informacinių technologijų vartojimas. Siekdamas patogumo ir be saiko deleguodamas visas užduotis (net ir bendravimą) skaitmeninėms technologijoms, žmogus ne tik degraduoja, bet ir neturi ateities. O virtualus bendravimas – jis realus? O gal tai tik imitacija?
- I. Opriško
SVARBU: Įsigiję seminarą per 2 d.d. nurodytu el. paštu gausite individualų prisijungimą prie MOODLE platformos, kurioje galėsite žiūrėti seminarą. Seminarą galite peržiūrėti per 3 mėnesius nuo užsakymo patvirtinimo dienos.Seminaro medžiagą ir prisijungimus prie Moodle platformos griežtai draudžiama platinti (pastebėjus draudžiamą veiklą, prieiga prie seminaro bus panaikinta).