Video seminaras: Prof. Dr. Dalia Sekmokienė: Gyvensena ir mityba brandžiame amžiuje – ligų profilaktikai ir gyvybingumui

44.99 

Trukmė: 1 val. 10 min.

Ar kada nors jautėtės pavargę, mažai gyvybingi, neturintys jėgų naujoms idėjoms įgyvendinti? Taip dažnai jaučiasi vyresni žmonės, kuomet pakinta jų fiziologija, hormonų balansas, medžiagų apykaita. Šiuos pokyčius galima sulėtinti bei sustabdyti pasitelkiant įvairius metodus. Tuo domėtis pradėti rekomenduojama jau vidutiniame amžiuje o vyresniems šias žinias būtina pritaikyti praktiškai. Ilgo ir sveiko gyvenimo galimybė pagrįsta mokslu ir praktika. Išnagrinėjus brandžiame amžiuje vykstančius procesus ir pritaikius holistinės medicinos metodus, Rytų medicinos praktikas bei Vakarų mokslo žinias apie mitybą, papildus, smegenų veiklą, galime ilgai ir sveikai gyventi, siekti savo tikslų brandžiame amžiuje, nepervargti ir laiku sustoti, atgauti jėgas bet kuriuo periodu, kai jaučiamės išsekę.

Seminaro metu tu:

·         Sužinosi, kaip kinta žmogaus kūnas, fiziologija, gyvybiškumas brandžiame amžiuje.

·         Gilinsi žinias apie amžėjimo simptomų ir priežasčių mažinimą.

·         Išmoksi pratimus parasimpatinei nervų sistemai stiprinti.

·         Sužinosi mitybos ir augalų naudojimo paslaptis, kurios leis normaliai funkcionuoti hormoninei sistemai.

·         Mokėsi pasirinkti žoleles ir prieskonius pagal savo individualius poreikius.

·         Gausi žinių apie kognityvinių funkcijų gerinimą, žvalumo palaikymą.

·         Suprasi, kada būtina sustoti ir leisti organizmui pailsėti, „neperdegti“, kokius metodus taikyti, kai jautiesi išsekus/-ęs.

Po seminaro gebėsite sulėtinti amžėjimo sukeltus kūno bei kognityvinius pakitimus, o vidutiniame amžiuje – neleisti jiems atsirasti, nepervargti, koreguoti gyvenseną ir didinti gyvybingumą.

Žinios leis parinkti tinkamą mitybą, koreguoti hormonų disbalansą, pagerinti virškinimą, būti žvalesniems, atspariems stresui. Žinios apie adaptogenus leis ne tik sulėtinti amžėjimo procesus, bet pagerinti kognityvines funkcijas, mokytis naujų dalykų.

Apie lektorę:

Dalia Sekmokienė - dėstytoja,  LSMU Maisto saugos ir kokybės katedros profesorė (2004-2022) bei Klaipėdos Universiteto Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros profesorė (2014-2022). Dėsčiau Funkcionalųjį maistą, Maisto parinkimą ir analizę, Mokslo požiūrį į netradicines mitybos teorijas, Kinų mediciną abiejuose minėtuose universitetuose. Esu baigusi Escuela Neijing kinų medicinos mokyklą. Dalyvavau daugybėje tarptautinių seminarų, projektų, jų tarpe Erasmus, mokymų, švietėjiškoje veikloje. Esu virš 50 tarptautinių recenzuojamų mokslo straipsnių, metodinių mokomųjų leidinių bendraautorė, jų tarpe vadovėlio „Papildomoji ir alternatyvioji sveikatos priežiūra’“ skyriaus „Tradicinės kinų medicinos pagrindai“ autorė, Klaipėda 2023. Rytų medicinos, filosofijos, psichologijos, mitybos temomis esu išleidusi virš 100 švietėjiškų populiariųjų straipsnių.

Gyvenimo kredo – kad mano darbais džiaugtųsi tiek mano širdis, tiek jie džiugintų kitų žmonių širdis. Kad visada sugebėčiau džiaugtis duodama.

Pomėgiai: skaityti, keliauti, pažinti. Gilinuosi į kinų medicinos bei filosofijos paslaptis. Turiu savo tinklalaidę Youtubo tinkle ir kuriu laidas kinų medicinos, mitybos, amžėjimo,saviugdos, laimės temomis. 

„Branda yra vienas produktyviausių žmogaus gyvenimo periodų, jei mūsų kūnas ir protas sukauptą patirtį, žinias pajėgus panaudoti svajonėms įgyvendinti."

“Varstomų durų vyriai niekada nerūdyja, tekantis vanduo niekada neprašvinksta. Jei mokeisi ir įgyjai žinių, visada būsi priekyje.”

- D. Sekmokienė

SVARBU: Įsigiję seminarą per 2 d.d. nurodytu el. paštu gausite individualų prisijungimą prie MOODLE platformos, kurioje galėsite žiūrėti seminarą. Seminarą galite peržiūrėti per 3 mėnesius nuo užsakymo patvirtinimo dienos.Seminaro medžiagą ir prisijungimus prie Moodle platformos griežtai draudžiama platinti (pastebėjus draudžiamą veiklą, prieiga prie seminaro bus panaikinta).